ROZTAŃCZ SIĘ

Film Roztańcz Się, to nasza pierwsza firmowa produkcja filmowa, no i start dworzyskowego kanału na YouTube. Zabieramy Was na naszą produkcję. Trochę na serio, a trochę z przymrużeniem oka, uchylamy rąbka firmowej tajemnicy.

Herbatka Roztańcz Się, trafiła do sprzedaży pół roku temu, w grudniu 2023. Naszą filmową serię zaczynamy od niej, bo to mieszanka na okres wiosenno-letni. Również dlatego, że jest nowa i pewnie jeszcze nie wszyscy z Was ją próbowali, ale też dlatego, że pasuje nam do świętowania 10-lecia firmy. Zapraszamy na serię o naszych lawendowych herbatkach. Co miesiąc pojawi się nowy film na YouTube oraz post o tym, jak każda z nich powstała.

 

JAK POWSTAŁA HERBATKA ROZTAŃCZ SIĘ

„Ja jeszcze z wiosną się rozkręcę, ja jeszcze z wiosną się roztańczę…” to fragment tekstu piosenki, który miałam w głowie, komponując Roztańcz Się. Pamiętacie czas po pandemii, chwilę po wybuchu wojny? Mój pomysł na nową herbatkę był z tamtej niepewności. Chciałam stworzyć coś lekkiego, przyjemnego, kojącego. Siostrę jesienno-zimowej herbatki Rozgrzej Się na czas wiosenno-letni. Ze składnikami i proporcjami poszło mi dosyć szybko. Zaczęłam malowanie tła do etykiety, a potem do ogólnego niepokoju dołączyły nasze osobiste sztormy i zupełnie nie mogłam zebrać się do jej dokończenia. Nie byłam w stanie skończyć mieszanki, której przekazem miała być lekkość, kiedy było mi ciężko. Dzisiaj myślę, że to oczywiste, wtedy frustrowałam się tym, że nie mogę domknąć tego tematu.

Z wszystkich naszych mieszanek to herbatka Roztańcz Się najdłużej czekała na swoją premierę. Proces jej powstania trwał 1,5 roku. Długo, ale jak już wystartowała, pokochaliście ją od razu. Dostaliśmy od Was bardzo dużo opinii, jeszcze przed premierą, bo wcześniej do zakupów dołączaliśmy próbki. Lubimy w taki sposób sprawdzać, jak odbieracie nowy produkt, bo wtedy mamy jeszcze czas na ewentualne zmiany. Pytań o to kiedy Roztańcz Się będzie dostępna w sprzedaży, było mnóstwo. A w dniu premiery okazało się, że kolor etykiety był strzałem w 10!

 

SKŁADNIKI

Od początku zakładałam, że będzie to herbatka wzmacniająca i wspierająca oczyszczanie, stąd w składzie liść pokrzywy, kwiat lawendy i liść poziomki, które w medycynie ludowej są polecane w stanach przemęczenia i osłabienia. Bardzo lubię charakterystyczny smak liści pokrzywy i byłam ciekawa czy nasi klienci też się do niego przekonają. Chciałam też, żeby po otwarciu puszki, herbatka przypominała łąkę, dlatego do składników trafiła stokrotka, malina i kwiat śliwy tarniny. Wiecie, że Celtowie uważali tarninę za drzewo wróżek? Składników od początku miało być 7, tak jak w herbatce Rozgrzej Się. W składzie jest też kocanka piaskowa. Przyznam się Wam, że to jedno z moich ulubionych ziół i najchętniej dodawałabym je wszędzie. Może mi nie uwierzycie, ale dobrze pamiętam pierwsze wakacje, kiedy odkryłam kocanki. To była wczesna podstawówka, wakacje w Puszczy Knyszyńskiej. Pamiętam, że suszony bukiet kocanek leżał w moim pokoju na półce jako wakacyjne wspomnienie. Fascynowało mnie, jak kwiaty w tym bukiecie rozwijają się, a potem zamieniają się w małe dmuchawce. Teraz jak to piszę, to myślę, że moje zawodowe życie nie mogło pójść inną drogą niż ziołowa.

 

ETYKIETA

Na etykiecie pojawiły się kolory malin i stokrotek. Nie jestem w stanie zliczyć, ilu naszych klientów uśmiechnęło się na widok tej różowej puszki, ilu ją zobaczyło i nie pytając o skład, powiedziało, że chce właśnie tę herbatkę ze względu na kolor i nazwę. Chyba wszyscy potrzebujemy radości i lekkości.

Nasze herbatki to życzenia dla każdego, więc życzy Wam tej lekkości codziennie i zapraszam do zajrzenia na naszą firmową produkcję, gdzie powstaje herbatka Roztańcz Się.

 

 

Z okazji premiery filmowej w sklepie mamy promocję. Roztańcz Się w puszce, dwie wielkości dosypek i zestaw Roztańcz Się nasi klienci detaliczni kupią z 10% zniżką do poniedziałku 17.06.2024. Hop do sklepu —-> klik

Roztańczcie Się z nami jeżeli macie ochotę.
Ula z Dworzyska

 


To będzie seria postów o naszych herbatkach, w których opowiemy Wam o tym, jak każda z nich powstała. Pojawi się też trochę ciekawostek z produktowego życia. Co miesiąc będzie nowy film na YouTube oraz post o tym, jak każda z nich powstała.

Lista literatury do powyższego artykułu:
1. Mateusz Emanuel Sanderski „Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie”
2. Adam Szary „Tajemnice bieszczadzkich roślin wczoraj i dziś”
3. Maria Ziółkowska „Gawędy o drzewach”

Preloader
Akceptuję regulamin i politykę prywatności *

Aby wysłać list, należy poprawnie wypełnić zaznaczone pola.

Preloader